T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

"Balıkesir'in Yeni Turizm Modeli" Projesi İsveç Göteborg Turizm Fuarında Tanıtıldı.

    
    
     Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen “Balıkesir’in yeni turizm Modeli Projesi” Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından uygulanmaya devam ediliyor.
     “Balıkesir’in Yeni Turizm Modeli Projesi” faaliyetleri arasında yer alan yurt-içi ve yurt-dışı faaliyetlerde Balıkesir’in tanıtımını yapmak amacıyla İsveç-Göteborg şehrinde 18-22 Mart 2015 tarihleri arasında yapılan fuara katılım sağlandı. Fuarda Türkiye’nin çeşitli turizm noktalarından gelen kurumlar, seyahat acenteleri, oteller başarıyla temsil edildi. Fuarda Balıkesir Standı yoğun ilgi gördü. Proje kapsamında yapılan tanıtım materyalleri fuar katılımcılarına verildi. Tanıtım materyalleri yoğun ilgi yüzünden kısa sürede tükendi.
     Proje Koordinatörü aynı zamanda Altıeylül Belediyesi Strateji Müdürü Özgür Aycil “İlimizi yerli ve yabancı turizm fuarlarında katılımcılara tanıtmayı başardık. Projenin tüm faaliyetlerini başarıyla gerçekleştiriyoruz. Bu fuarda İsveç’te yaşayan kişilere İlimizi tanıtma fırsatını başarıyla değerlendirdik.” dedi.
     Proje kilit personeli aynı zamanda Balıkesir İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Mahmut Demir “Proje kapsamında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Amacımız İlimizi güzel ve doğru bir şekilde Avrupalı turistlere anlatmak, bu konuyu başardığımızı düşünüyorum dedi. Fuar süresince bize destek sağlayan Stockholm Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Murat Koçak, Büyükelçilik personeli Feray Oktav ve Gülseren Cengiz’e teşekkür ederim” dedi kuzey Avrupa’da artık Balıkesir ili bilinen ve tanınan bir turizm noktası haline gelmeye başlamıştır. Diyerek sözlerini tamamladı.
 
  • isve+ğ foto¦şraf (5)
  • isve+ğ foto¦şraf (4)
  • isve+ğ foto¦şraf (2)
  • Gazeteci Erol Tumayer, Stokol B.El+ğili¦şi K+-lt+-r ve Tan¦-tma M+-+ş.Murat Ko+ğak-Bal¦-kesir ¦-l K+-lt+-r ve Turizm +Şube M+-d. Mahmut Demir-B+-y+-kel+ğilik prosone