T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

BAÜ Turizm Fakültesi'nde İstihdam ve Kariyer Günleri Gerçekleşti.

 
 Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi'nde İstihdam ve Kariyer Günleri Gerçekleşti
 

Balıkesir Üniversitesi Turizm  Fakültesi’nin düzenlediği "İstihdam ve Kariyer Günleri"nde turizm sektörü ile turizm öğrencileri buluştu. Bu yıl 5. kez düzenlenen istihdam ve kariyer günlerine yoğun ilgi vardı.

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, okuldaki etkinlikte yaptığı konuşmada, her yıl düzenledikleri organizasyonla turizm sektörü temsilcileri ve öğrencileri bir araya getirdiklerini söyledi. Okulda öğrenim gören 1009 öğrenciden yaklaşık 900'ünü etkinlik sayesinde sektör temsilcileriyle buluşturduklarına değinen Avcıkurt, "Öğrencilerimize, gerek yaz aylarında staj, gerekse okul bittikten sonra sürekli çalışmak için iş imkanları sağlamış oluyoruz. Tabi sadece okulumuz öğrencileri değil, diğer fakülte ve yüksekokullardan gelen öğrenciler de burada iş görüşmelerine katılıyor" dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün de bir stantla katıldığı etkinliğin açılışına Rektör Prof. Dr. Kerim Özdemir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı. Açılıştan sonra il protokolü stantları gezerek sektör temsilcilerinden bilgi aldılar.

  • DSC_0116
  • DSC_0107
  • DSC_0104
  • DSC_0099
  • DSC_0098