T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İlk Göreve Başlama Heyecanı

  
   

                                             DSC_1008.jpg
      İl genelinde Bakanlığımıza bağlı kurumlara ilk atama heyecanı yaşayan görevli memurlar ile İl Müdürümüz Mustafa ÇALTI 13 Temmuz 2017 tarihinde İl Müdürlüğümüzde tanışma ve bilgilendirme toplantısı düzenledi. Düzenlenen tanışma ve bilgilendirme toplantısında ilk atama yaşayan memur arkadaşların heyecanları gözlerinden okunuyordu. Yapılan toplantı esnasında ilk atama heyecanı yaşayan arkadaşlarımıza İl Müdürümüz  Mustafa ÇALTI toplantı esnasında;

            “Değerli mesai arkadaşım,

    Öncelikle memurluğa attığınız bu ilk adımın devletimize milletimize ve şahsınıza hayırlar getirmesini dilerim. Artık T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın bir çalışanı oldunuz. Büyük Kültür ve Turizm ailesinin bir üyesisiniz. Bundan sonra devlet millet tarafından size verilen emanetleri korumak, görevleri yapmak durumundasınız. Artık siz vatanın bölünmezliği, milletin bütünlüğü, devlet hizmetleri konusunda al bayrağımızın gölgesinde kendine güven içinde çalışacaksınız.

Önce milletin ve devletin menfaatlerini düşünün. Zararlı tüm, fikir, düşünce ve kuruluşlardan uzak durunuz. Devlet işlerine el atmak isteyen hain emellerle karşılaştığınızda sağınıza solunuza bakmadan önce siz dur deyiniz. Daireye kendi özel sorunlarınızı taşımayınız. Daire içi uyum ve huzuru sağlayınız. Bunu yaparsanız önünüzdeki uzun zaman dilimini çok verimli geçirirsiniz. İçinizde, Devletten aldığınız ücreti hep helal ettirme duygusu taşıyınız. 80 milyonluk milletimizin üzerimizde hakkı olduğunu unutmayınız. Çalışmalarınız sırasında sorunların değil çözümün bir parçası olunuz/mazeret üretmeyiniz. Günlük, haftalık, yıllık programlar yaparak çalışmalarınızı sürdürünüz. Çalışırken sizi ilgilendirmese bile bir konu önünüze geldiğinde onu da çözmeye çalışınız. En karışık bir konu ile karşılaştığınızda, onda mutlaka bir çıkış yolu bulmaya çalışınız. İş yerinizde siz hiçbir zaman olması gereken bir işi, oluruna giden faaliyeti engellemeyiniz. Çalışmalarınız sırasında bir problemle karşılaştığınızda “bu iş zor ama imkansız değil” deyiniz. Etik değerlere uyunuz. Dürüst ve açık sözlü olunuz. Sosyal, kendine güvenen, insanlarla iletişimi kolay kurabilen kişiler olmaya çalışınız. Giyiminizle, konuşmalarınızla, iletişiminizle bulunduğunuz ortamlarda daima örnek olarak gösterilen kişi olmayı hedefleyiniz. Başta devlet memurları ve kurumumuzun sizi ilgilendiren tüm kanuni iş ve işlemlerini öğrenip uygulamalarınızı ona göre yapınız.

Balıkesir’e hoş geldiniz. Kurumumuza hoşgeldiniz. Size; sağlıklı, başarılı, verimli... bir hayat diliyorum.”  dedi.

         

  • DSC_1001.jpg
  • DSC_1004.jpg
  • DSC_1008.jpg