T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

BALIKESİR ,TRAVEL TURKEY İZMİR FUAR'INDA GÖZ DOLDURDU


                                        IMG-20171211-WA0001.jpg

Balıkesir, 7–10 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen Türkiye'nin en önemli turizm fuarlarından “Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi” için  Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Numan Kurtulmuş'un katılımıyla kapılarını açan, dünyanın farklı yerlerinden turizm destinasyonlarının bir araya geldiği, Türkiye'nin önde gelen turizm fuar organizasyonlarından "Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi”nde yerini aldı.

Fuar İzmir'de düzenlenen turizm fuarında Balıkesir, standıyla göz doldurdu. Ziyaretçilerine Balıkesir'deki farklı destinasyonların ve alternatif turizm imkanlarının da tanıtıldığı standı, Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı ve Vali Yardımcısı Bayramali Köse de ziyaret etti. Stantda GMKA Genel Sekreter Vekili Dr. Kasım Özek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı da fuar boyunca ziyaretçilerini ağırlayarak bölgeye özgü hediyelerini takdim ettiler.

                                     IMG-20171211-WA0002.jpg

140 m² alana kurulan Balıkesir standında; termal tesisler, sağlık turizmi, deniz turizmi, doğal güzellikler, eko turizm ve kültürel öğelerin de tanıtımı yapıldı. Ayrıca stantda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, yerel kamu idareleri, turizm seyahat acentaları ve oteller de yerini aldı. Fuar turizm seyahat acentaları ve otellere uluslararası alanda yeni satın alma, iş geliştirme, yeni iş ve işbirliği fırsatları sunduğu gibi turizmciler fuar kapsamında yapacakları anlaşmalarla iş hacimlerini arttırma imkanı buldular. Katılmış oldukları fuarlarda dikkatleri üzerine çeken Sındırgı Belediyesi de yağcıbedir halıları, folklor ekibi ve yöresel kıyafetleri ile yine ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Travel Turkey İzmir 2017 Fuarı ile eş zamanlı olarak “Uluslararası Gastronomi Turizm Kongresi”de dünyanın önde gelen gastronomi ve turizm uzmanları ile eğitimcilerini bir araya getirdi.

Travel Turkey İzmir 2017 Fuar’ına Balıkesir’den Sındırgı Belediyesi, Laguna Termal Otel, Bacahan Otel, Pamukçu Sedefne Termal SPA Otel, Murat Reis Ayvalık, Karakaş Otel, Babacan Otel, İda Natura Otel, Altıner Otel, Sezek Turizm Seyahat Acentası, Tatilbank Turizm Seyahat Acentası, Meis Turizm Seyahat Acentası, Kazdağı Tur Turizm Seyehat Acentası, Zefira Turzim Seyahat Acentaları katılmıştır.

    

  • IMG-20171211-WA0001.jpg
  • IMG-20171211-WA0002.jpg
  • IMG-20171211-WA0004.jpg
  • IMG-20171211-WA0005.jpg
  • IMG-20171211-WA0007.jpg